Real Time Analytics

Jak książka ta zmieniła moje życie?

Kiedy zaczynałem interesować się tematyką przedsiębiorczości i inwestycji zacząłem szukać materiałów, książek i odpowiedzi na wiele pojawiających się pytań. Kiedyś przechadzając się pomiędzy półkami w księgarni trafiłem na tą pozycję. Gdzieś w głowie świtało mi, że już skądś znam tego autora. Książkę kupiłem i zaczęła się przygoda i zarazem nauka, która trwa po dziś dzień.

Na początku, gdy zaczynałem czytać książkę Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec szło mi bardzo opornie. Dopiero w połowie książki zrozumiałem o co chodzi autorowi i dalej poszło już lawinowo. Gdy doczytałem do końca, wiedziałem co należy robić i jak to zrobić. Zmieniła moje myślenie, chociaż raczej utwierdziła je w przekonaniu, że postępuję słusznie.

kiyosaki wstep
Na wstępie autor wyjaśnia jak zaczynał swoją przygodę!

Kto ją napisał?

Robert T. Kiyosaki to inwestor i pisarz. Urodzony na Hawajach, służył jako pilot śmigłowca w marines podczas wojny wietnamskiej. Po powrocie zaczął prace jako sprzedawca kserokopiarek, a także uczył się inwestowania od “bogatego ojca” swojego przyjaciela. Nie wiemy czy to prawda czy mit. To nie jest istotne. Osiągnął sukces, gdyż wytrwale dążył do celu. W książce “Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” pokazuje co tracimy pracując na etacie, jak można to zmienić. Przede wszystkim zmienia nasze myślenie o pracy, pieniądzach i wolności. Słynie z kontrowersyjnych opinii oraz jest orędownikiem edukacji finansowej na całym Świecie.

Czego dowiesz się z tej książki?

 • Skąd bierze się bogactwo?
 • Jak myśleć o finansach?
 • Jak to myślenie zmienić?
 • Dlaczego należy inwestować w aktywa, a nie pasywa?

To tylko nieliczne pytania, na które odpowiada autor w tej książce. Jest ich jeszcze więcej. Przez całą książkę autor prowadzi nas przez swoją historię. Od najmłodszych lat, gdy poznaje “bogatego ojca”. Tłumaczy na czym polegają aktywa, a na czym pasywa. Prowadzi za rękę, krok po kroku, uczy dostrzegać okazję, tłumaczy podstawy działania spółek, pokazuje jak myślą i żyją bogaci. Nie dla pieniędzy, tylko po to by się uczyć i w ten sposób powiększać swój majątek!

kiyosaki spis
Tak wygląda treść książki!

Czy warto ją przeczytać?

Jak najszybciej! Przeczytaj ją jeśli:

 • chcesz zmienić swoje życie,
 • myślisz inaczej lub chcesz zmienić myślenie,
 • szukasz motywacji,
 • chcesz poznać odpowiedź na pytanie co robić,
 • chcesz zacząć kształtować swoją finansową przyszłość!

To książka dla każdego i należy przeczytać ją jak najszybciej. Pieniądze powinny pracować dla nas, a nie my dla pieniędzy to raz. A dwa żeby zdobyć pieniądze, które mają pracować dla nas trzeba zrobić to mądrze, poświęcając się jednej rzeczy i konsekwentnie do nich dążyć! Sam wiele się uczę, jak się motywować, jak skutecznie sprzedawać, jak budować własną markę. Ta książka to pierwszy krok, do zmiany życia. Trzeba tylko wyciągnąć odpowiednie wnioski z niej płynące, ale to pozostawiam już Wam drodzy czytelnicy.

kiyosaki tekst
Esencja wytłuszczona motywuje do działania!

Co w tej książce najbardziej mi się podobało?

Gdy już przyzwyczaiłem się do stylu autora to prostota opisanych w niej zagadnień. Podział na lekcje, czytelne wyjaśnienie dość skomplikowanych zagadnień dla osoby, która nie miała styczności z inwestowaniem, podatkami, aktywami i pasywami. Dodatkowo całość opisana jako historia z życia i prowadzenie krok po kroku. Wszystko na wielki plus.

Dla kogo?

Książka ta napisana została dla wszystkich z nas. Tych, którzy nie rozumieją ile kosztuje utrzymanie pracownika, dla tych, którzy myślą, że na etacie da się zarobić, oraz dla wszystkich tych, którzy chcą zmienić myślenie. Pokazuje w prosty sposób jak powinny przepływać pieniądze (najpierw aktywa, dopiero później pasywa). Co to są aktywa (nieruchomości, biznesy, spółki), a czym są pasywa (hobby, rozrywka, sprzęt).

 • każdy, kto chce zmienić myślenie na etacie nie staniesz się bogaty;
 • początkujący inwestor – pokazuje podstawowe mechanizmy działania i przepływu pieniędzy;
 • obecny inwestor – być może robisz gdzieś błędy;
 • osoby przedsiębiorcze – drogowskaz, jak podążać;
 • ludzie, które chcą mądrze zarządzać swoimi pieniędzmi, budować kapitał i żyć lepiej i spokojniej, nie zwracając uwagi na Państwo, ZUS i programy benefitowe, tak by każdy żył godnie i mógł spokojnie odpoczywać, przejść na emeryturę i żyć.
kiyosaki lekcja
Lekcja pierwsza – Bogaci nie pracują dla pieniędzy

Książka jest napisana w formie opowieści, jak młody Mike uczył się zarabiania pieniędzy i gospodarowania nimi. Powinien przeczytać ją każdy maturzysta, aby wiedział jak pokierować się w życiu, bez obawy czy zrozumie jasny przekaz z niej płynący, że pracując na etacie nie stanie się bogatym i zaradnym człowiekiem. Ja polecam ją wszystkim, bardzo gorąco, gdyż miała duży wpływ na moje obecne życie! To motywator i przewodnik, z wieloma cennymi uwagami i słowami, które mają moc uskrzydlania. Jest to klasyk dla każdego inwestora, obecnego jak i przyszłego 🙂

Pozdrawiam,

Tomek 🙂

P.S.

Zapraszam na mojego Facebook’a i Instagram.

Jeśli podoba Ci się ta recenzja nie wahaj się i podziel się nią ze znajomymi. Będzie mi bardzo miło 🙂

Podziel się swoim zdaniem na ten temat:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.